Roztańczony Jawor (FOTO, WIDEO)

Tancerze nie zawiedli. Ponad 600 miłośników różnych tanecznych stylów stanęło dzisiaj do rywalizacji na jaworskim parkiecie. Za nami VI Ogólnopolski Turniej Freestyle. Były wielkie emocje, fantastyczny doping i łzy szczęścia.

Turniej rozgrywany był w stylach dowolnych, hip-hop i modern jazz. Tańczyły formacje, duety i zawodnicy indywidualni. W maratonie tańca wzięli udział tancerze m.in. z Lublina, Łodzi, Rumii i Wrocławia. Mocną ekipę wystawiły miejscowe kluby. Liczne tytuły i wyróżnienia zdobyli adepci szkoły K-Dance Studio z Jawora.

– To jeden z turniejów Grand Prix Polskiego Związku Tańca Freestyle. Dzieci i młodzież walczą o wyższe klasy taneczne. W Jaworze prezentują się także klasy tzw. rekreacyjne, czyli dzieci początkujące – powiedziała nam sędzia główna zawodów, Bogusława Sczepanik-Zasada. Warto w tym miejscu dodać, że pani Bogusława przed laty właśnie w Jaworze prowadziła słynną w Europie szkołę taneczną JAST. Właśnie w tej szkole swoje pierwsze kroki taneczne stawiali organizatorzy turnieju, Izabela i Adrian Kowalscy.

Taneczne popisy oceniało w sumie dziesięciu licencjonowanych jurorów. – Z każdym turniejem widzę postępy i to jest chyba najistotniejsze. Cieszy fakt, że z roku na rok „ogólny” poziom prezentacji się zwiększa – podsumował maraton sędzia Zbigniew Zasada junior.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..