Opublikowany: wt, Lip 16th, 2019

Rozpoczął się remont! Zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczął się pierwszy etap przebudowy ulicy Jana Pawła II. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Na fragmencie tej drogi wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Również autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich będą jeździć inną trasą niż zazwyczaj. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki drogowe – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

W pierwszym etapie przebudowany zostanie fragment drogi od skrzyżowania z ulicą Leszczynową do Jarzębinowej (na wysokości marketu Auchan), a także część ulicy Chocianowskiej – od przejazdu kolejowego do Bolesławieckiej, ale bez ronda.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale wykonane zostaną także chodniki, ścieżki rowerowe oraz nowe oświetlenie. Ponadto wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa, a na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową stanie nowa sygnalizacja świetlna.

Prace już się rozpoczęły. W związku z tym, od środy 17 lipca na odcinku ulicy Jana Pawła od skrzyżowania z Bolesławiecką do Wierzbowej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, zarówno dla kierowców samochodów, jak i dla pieszych.

– Na tym odcinku możliwy będzie wyłącznie ruch jednokierunkowy od ulicy Wierzbowej do Bolesławieckiej – wyjaśnia Falkiewicz. – Ponadto zmianie ulegnie lokalizacja przystanków autobusowych oraz tras linii przebiegających przez ten odcinek ulicy. Informacje o zmianach wywieszone zostały na przystankach autobusowych – dodaje. – Prosimy stosować się do znaków drogowych i nowej organizacji ruchu oraz o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie innych tras przejazdów omijających miejsce prowadzenia robót – mówi przedstawicielka lubińskiego magistratu.

W czasie remontu, w zależności od postępu robót, organizacja ruchu będzie jeszcze zmieniana.

– O zmianach będziemy informować na bieżąco – zapewnia Falkiewicz.

Przebudowa powinna potrwać do końca listopada. Inwestycja będzie kosztować 8 mln zł. Miasto zdobyło na nią 3,2 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę pokryje z własnego budżetu.

W przyszłym roku miasto chciałoby rozpocząć drugi etap remontu ulicy Jana Pawła II – od skrzyżowania z Jarzębinową do Hutniczej. – Jeśli uda nam się otrzymać dofinansowanie – zastrzega Falkiewicz. Lubin stara się bowiem o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Do końca wakacji powinno być wiadomo, czy dostanie dotację.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..