Opublikowany: wt, Lut 25th, 2020

Rowerzyści doczekają się ścieżek przy Piłsudskiego

Niebawem ruszy budowa ścieżek rowerowych po obu stronach al. Piłsudskiego w Legnicy – od ronda Niepodległości do skrzyżowania z ul. Wierzyńskiego. Prace pochłoną blisko 450 tys. zł.

Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział przekazanie placu budowy firmie Fortum, która ma za zadanie wybudować i zmodernizować ścieżki rowerowe przy odcinku al. Piłsudskiego.

– Koszt tej inwestycji to ok. 445 tys. zł. W jej ramach istniejąca ścieżka z kostki betonowej od strony marketu Carrefour zostanie przebudowana. Na pozostałym odcinku będzie asfaltowa. Po przeciwnej stronie alei Piłsudskiego również zbudowana zostanie ścieżka asfaltowa – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

To dobra nowina dla mieszkańców, zwłaszcza zwolenników rowerowych przejażdżem. Jest to bowiem pierwszy etap przebudowy ścieżek w tej części osiedla. Jak zapowiadają urzędnicy, w ramach kolejnych etapów podobne udogodnienia mają pojawić się na ul. Sudeckiej oraz Iwaszkiewicza – do mostu na Wierzbiaku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..