Opublikowany: sob, Maj 18th, 2019

Rekordowa Rzepakowa (FOTO, WIDEO)

W czwartej edycji biegu terenowego gminy Męcinka Rzepakowa Dycha wzięło udział 206 biegaczy na dystansie 10 km. Ale to nie jedyny rekord tego wydarzenia. Zawodnik z Czech, Pavel Brydl pokonał trasę z czasem 38:21! Oprócz gratulacji, pucharu i medalu, do rąk rekordzisty trafiła dodatkowa nagroda (1000 PLN) ufundowana przez wójta Mirosława Brzozowskiego.

Nowością Rzepakowej w tym roku był nordic walking na 5 km. Z tej propozycji skorzystało 43 uczestników. Tradycyjnie najmłodsi biegacze (115 dzieci) wzięli udział w Mini Rzepakowej na dystansie 800 metrów.

Dla nich również były medale i pamiątkowe nagrody dla wszystkich. Po sportowych zmaganiach wszyscy delektowali się ciepłymi potrawami przygotowanymi przez sołectwo Chełmiec. Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi zabawiali się w miasteczku dla dzieci przygotowanym przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą z Jeleniej Góry. Wykładowcy i studenci zadbali ponadto o profesjonalną rozgrzewkę przed startami oraz zapraszali zmęczonych zawodników na regenerujące masaże.

– Proponujemy uprawianie sportu, prowadzenie zdrowego stylu życia, ale także prowadząc bieg pięknymi okolicami Gminy Męcinka zachęcamy do wybrania jej jako miejsca do życia. Jednakże Gmina Męcinka to przede wszystkim znakomici mieszkańcy. Bardzo dziękuję za serdeczność i ogromne zaangażowanie mieszkańcom Chełmca, dr Jackowi Falkenbergowi, wykładowcom i studentom Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Jeleniej Góry, strażakom OSP, nauczycielom i uczniom naszych szkół, Klubowi Sportowemu Chełmiec, sponsorom, radnym Gminy Męcinka oraz pracownikom Urzędu Gminy w Męcince – mówi wójt gminy Męcinka, Mirosław Brzozowski.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..