REGION. Rozdali młodym pieniądze

IMG_0176Olimpijka Natalia Czerwonka była niekwestionowaną gwiazdą dzisiejszej Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego 2014, która odbyła się w Legnicy. Lubińska panczenistka wręczała gościom puchary i symboliczne czeki. Sama natomiast otrzymała ogromne bukiety kwiatów od marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

Gala to podsumowanie efektów współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za ubiegły rok. Podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, marszałkowie województwa uhonorowali nagrodami finansowymi dolnośląskie kluby, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. Warunkiem było zdobycie co najmniej 30 punktów i zajęcie czołowych miejsc w kraju. W sumie wyróżniono 121 sekcji z 87 klubów, dla których przeznaczono 670 tys. zł.

IMG_0443Marszałkowie Cezary Przybylski Radosław Mołoń przypomnieli, że województwo dolnośląskie na sport wydaje najwięcej w kraju. Rocznie około 16 mln zł. W pięciu dyscyplinach: biathlonie, saneczkarstwie, taekwondo ITF, strzelectwie sportowym oraz kobiecej piłce nożnej jest najlepsze w kraju, a w 22 dyscyplinach znalazło się w pierwszej trójce. W klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję. W pierwszej dziesiątce wszystkich dolnośląskich klubów, które uzyskały najwięcej punktów, aż siedem pochodzi z Wrocławia.

JOM

Dodaj komentarz