Opublikowany: nie, Gru 1st, 2019

Qczaj dał zastrzyk pozytywnej energii (FOTO)

Ponad 400 pozytywnie zakręconych osób pojawiło się dziś na wspólnym treningu w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Wśród obecnych dominowała oczywiście płeć piękna, choć znalazło się też kilku panów.  Nic dziwnego, bo gościem specjalnym był Daniel Kuczaj, czyli jeden z najpopularniejszych kulturystów i trenerów personalnych w Polsce. Gwiazda z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru poderwała wszystkich do ćwiczeń.

Najpierw był koszykarski camp z udziałem Marcina Gortata, później trening z Ewą Chodakowską. Oba te wydarzenia okazały się medialnym, organizacyjnym i frekwencyjnym sukcesem. Dlatego też stowarzyszenie Lubin 2006 i Fitareną postanowiły na tym nie poprzestawać i razem zorganizowały kolejną inicjatywę tak dużego kalibru. Sądząc po ogromnym zainteresowaniu prawdopodobnie nie ostatnią. Tym razem do naszego miasta przyjechał znany i lubiany Daniel Kuczaj, aby nieco rozruszać mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Wejściówki na trening z popularnym Qczajem rozeszły niczym świeże bułeczki – już kilka dni od uruchomienia zapisów organizatorzy mieli komplet chętnych.

– Utwierdzam się w przekonaniu, że takich eventów powinno być coraz więcej. Jestem bardzo dumny z tego, że Fitarena i Lubin 2006 możemy być częścią tak wielkiej, wspaniałej imprezy jak ta – mówi Przemysław Tadla, właściciel Fitareny.

Zanim na hali RCS pojawił się długo wyczekiwany gość, instruktorki Fitareny przeprowadziły efektowną rozgrzewkę z elementami technicznymi, jak i tańców, w tym oczywiście zumby.

Gdy do podestu zbliżał się już Daniel Kuczaj większość dziewczyn i kobiet w pierwszej kolejności chwyciła za… telefony, by zrobić zdjęcie kulturyście.

– Od wczoraj chodzę totalnie naładowany, po tym jak od pewnej 60-letniej Grażyny usłyszałem, że dzięki mnie się rozwodzi z mężem, który przez wiele lat ją źle traktował. Za parę dni w mediach podadzą, że w Polsce jest rekordowa liczba rozwodów – zaczął żartobliwie Qczaj, wprawiając wszystkich w dobry nastrój, który  utrzymywał się już do końca.

Żarty, żartami, a trening treningiem. Tu znany youtuber nie zamierzał odpuszczać, zwracając dużą uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń.  Na początek w ruch poszły mięśnie pośladków i ud, później był brzuch, plecy, ramiona itd. Czasem tylko kilkusekundowa przerwa na złapanie oddechu i łyk wody. Jednak nikomu to szybkie tempo nie przeszkadzało. Atmosfera była świetna. Świetny humor na twarzach trenujących widoczny było gołym okiem. Sam prowadzący również nie krył zadowolenia.

– Bardzo się cieszę. Myślę, że gdyby można było tu zaprosić więcej osób to pewnie frekwencja byłaby dużo wyższa. Dostałem mnóstwo wiadomości, że chciało z nami ćwiczyć dużo więcej, ale niestety takie są wymogi. Zapraszam na kolejne imprezy z moim udziałem. W największym treningu, jaki przeprowadzałem, uczestniczyło 3 tysiące osób. Czuje się tu naprawdę super. Zawsze tak jest, jak mam przed sobą ludzi, jak inni czerpią ode mnie energię – mówi Daniel Kuczaj.

Trener zachęcił też wszystkich do aktywnego spędzania czasu.

– Wyjdźcie z domu i zacznijcie się ruszać, bo inaczej zgnijecie i nic fajnego w waszym życiu się nie wydarzy. Ludzie lubią się umartwiać, bo tak jest po prostu łatwiej. Żeby coś zrobić ze sobą trzeba podjąć decyzję i odpowiednie kroki. Od siedzenia tylko zdrętwieje tyłek. Na szczęście idzie to wszystko w dobrym kierunku. Ważne też, żebyśmy nie popadli w drugą skrajność, czyli, żeby ludzie nie mieli na tym punkcie fisia – uważa Qczaj.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..