Opublikowany: pon, Lip 22nd, 2019

Przejazd zamkną dzień później

Nie w poniedziałek po południu, jak pierwotnie zapowiadano, ale we wtorek rano zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ulicy 1 Maja. Przejazd wyłączony zostanie z ruchu w związku z trwającą modernizacją linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów.

– 22 lipca w godzinach około południowych odbędą się odbiory na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Stary Lubin. Po ostatecznym odebraniu wykonanych robót zostanie zdemontowane oznakowanie tymczasowe dla zamknięcia ulicy Stary Lubin. Po zdemontowaniu oznakowania wykonawca przystąpi do montażu tymczasowego oznakowania dla zamknięcia ulicy 1 Maja. W związku z tym, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców, zdecydowano, że ruch kołowy na przejeździe kolejowym w ciągu ul. 1 Maja zostanie zamknięty w godzinach porannych 23 lipca, około godz. 8 – informują wykonawcy remontu linii kolejowej 289.

Przejazd na 1 Maja będzie zamknięty przez około cztery tygodnie. Objazd poprowadzony zostanie przez aleję Lecha Kaczyńskiego oraz przez przejazd kolejowy na Starym Lubinie, który otwarty zostanie 22 lipca.

– Stara nawierzchnia na przejeździe zostanie zdemontowana. Podłoże zostanie wzmocnione, następnie ułożone zostaną nowe tory i nawierzchnia na przejeździe z płyt małogabarytowych – takich jak na Starym Lubinie. Wykonany zostanie też remont nawierzchni bitumicznej na dojazdach – w torach od strony miasta – informuje Piotr Wałowski, kierownik budowy z firmy Torpol, która wykonuje modernizację linii kolejowej nr 289 na zlecenie PKP PLK.

Niestety inwestor, czyli PKP PLK, nie przewidział remontu części przejazdu. Tory od strony ulicy Jana Pawła II pozostaną bez zmian.

Gdy firma Torpol skończy remont przejazdu na ulicy 1 Maja, zajmie się kolejnym – na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Na czas prac on również zostanie zamknięty. O szczegółach będziemy informować.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..