Opublikowany: pt, Lis 8th, 2019

Przebadają 150 dzieci

Jeszcze w listopadzie do Głogowa dotrze ambulans “Nie nowotworom u dzieci”, w którym przebadanych ma zostać 150 małych pacjentów w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Ambulans pojawi się w Głogowie w ramach programu “Ronald McDonald Care Mobile” realizowanego przez Fundację Ronalda McDonalda. To część Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych “Nie nowotworom u dzieci”. W mieście zainicjowało ją Głogowskie Stowarzyszenie “Otwarte Drzwi”.

Ambulans pojawi się przy placu Konstytucji 3 maja 1, na parkingu obok hotelu Qubus. Skorzystać może do 150 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Rejestracja rusza 12 listopada i potrwa przez dwa dni, w godz. 16-19 pod nrem tel. 796 905 613. O przyjęciu zgłoszeń decydować będzie kolejność.

– Zgłosić powinni się rodzice dzieci, u których występują niepokojące objawy tj. wymioty, nawracający kaszel czy bóle brzucha. USG będzie wykonywane od tarczycy, grasicy po pachwiny, czyli jama brzuszna, klatka piersiowa i narządy rodne – mówi wiceprezes Małgorzata Szychowska z Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Program finansuje gmina miejska Głogów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..