Opublikowany: śr, Gru 4th, 2019

Po prostu lubią pomagać (WIDEO, FOTO)

Za otwarte serce i pracę na rzecz potrzebujących podziękowano wolontariuszom z powiatu lubińskiego. – Lubię pomagać. Nie musiał mnie nikt namawiać i tak bym pomagała – mówi z rozbrajającą szczerością 6-letnia Ewa Kaniowska, najmłodsza z uhonorowanych statuetką przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Lubinie.

Takie spotkania organizowane są zawsze w okolicach Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.

– Od kilku lat staramy się podziękować tym najbardziej zaangażowanym i aktywnym, poprzez organizację raz w roku Powiatowego Dnia Wolontariatu. Są to oczywiście symboliczne podziękowania na ręce przedstawicieli bądź tych osób, które najbardziej się angażują – mówi Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu lubińskiego, która wraz z członkiem zarządu powiatu Kamilem Polakiem-Salomonem wręczała statuetki wolontariuszom.

– Myślę, że żyjemy w takim świecie, w który jest dość dużo osób, które potrzebują wielorakiej pomocy i ta pomoc przychodzi, od tych którzy czują potrzebę pomagania innymi. Odbywa się to w wielu aspektach, bo od pomocy na rzecz naszego lubińskiego hospicjum poprzez zbieranie karmy dla zwierząt czy żywności dla potrzebujących, pomagania osobom starszym – zauważa przewodnicząca, gratulując jednocześnie wszystkim wyróżnionym wolontariuszom i zachęcając do dalszej współpracy.

A to spotkanie dobitnie świadczy o tym, że w powiecie lubińskim jest sporo osób o dobrych sercach, które lubią pomagać innym. Na galę, która odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury, zaproszono w sumie kilkadziesiąt osób z różnych organizacji wolontariackich. Najmłodsza wyróżniona dziś wolontariuszka ma 6 lat.

– Zbieraliśmy pampersy dla dorosłych, starszych osób. Teraz zbieramy jedzenie – mówi Ewa, która uczęszcza do Przedszkola nr 10 i to właśnie tam pod opieką swojej nauczycielki Agnieszki Bużdygan działa w wolontariacie.

Choć wśród wyróżnionych dominowały szkolne koła wolontariatu, to nie zapomniano też o dorosłych wolontariuszach, którzy działają w naszym powiecie. Statuetki otrzymało pięć osób: Antonina Buchta i Patrycja Słota z gminy Lubin, Sławomir Lechman z gminy Rudna oraz Wanda Kucner i Dorota Giżewska z gminy Ścinawa.

W imieniu wszystkich wolontariuszy, którzy wspierają lubińskie hospicjum wyróżnienie odebrał też Zbigniew Warczewski, prezes Stowarzyszenia Palium.

– Trudno jest zdobyć nowych wolontariuszy. Niektórzy się wykruszają. Jest to trudne, nieraz ponad siły, czasem ponad wrażliwość, jednak myślę, że dopóki ludzie mają serca, to wolontariusze będą funkcjonować, bo są naprawdę potrzebni – mówi Zbigniew Warczewski.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..