Opublikowany: wt, Lis 5th, 2019

Poznaję Lubiński Sport – Akademia Sportfuture Kai Załęcznej

Kaja i Artur Załęczni odwiedzili Salezjańską Szkołę Podstawową im. Dominika Savio, aby przeprowadzić zajęcia wychowania fizycznego w ramach akcji – „Poznaję Lubiński Sport”. Klasa 3a odbyła ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej.

Ostatnio w meczu Superligi Mężczyzn dokonała symbolicznego rozpoczęcia spotkania pomiędzy Zagłębiem Lubin a Gwardią Opole, ale kibice szczypiorniaka pamiętają Kaję Załęczną, jako ambitną skrzydłową Metraco Zagłębia Lubin, która w 2011 roku zdobyła podwójną koronę ze swoim klubem.

Od 2017 roku po zakończeniu kariery, wychowanka „Miedziowych” przekazuje swoją wiedzę najmłodszym lubinianom w stworzonej przez siebie Akademii Sportfuture, gdzie wraz z innymi szczypiornistkami prowadzi zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej. Właśnie takie poznali uczniowie Krzysztofy Malinowskiej z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej.

– Zajęcia ogólnorozwojowe są bardzo potrzebne dla dzieci ze względu na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Staramy się przy okazji zachęcić dzieci do uprawiania sportu, do gry z piłką, aby na boisku wiedziały, co z nią zrobić. W dobie komputerów tych młodych ludzi na boiskach coraz mniej, a uważa, że mamy dobre obiekty sportowe i to przy każdej szkole, gdzie dzieci mogą znakomicie spędzić czas z rówieśnikami. Co do samych zajęć to wspaniały pomysł, aby dzieci poznawały na lekcjach wychowania fizycznego różne dyscypliny, aby może w przyszłości jakąś wybrać – podkreśla Kaja Załęczna, założycielka Akademii Sportfuture.

Uczniowie znali wiele elementów, które wykonywali podczas zajęć z Kają Załęczną, ale były też nowe, które zainteresowały młodych ludzi, jak podania piłki, typowe podczas treningu szczypiorniaka czy biegi z piłką, którą na końcu umieszczało się w plastikowej obręczy w określonej wcześniej liczbie.

– Poznajemy różne zawody rożnych sportowców. Bardzo mi się podobało, a najbardziej biegi z piłkami, gdzie na końcu umieszczaliśmy je do takich kół – komentuje Mateusz Urban, uczeń klasy 3a.

Akademia Sportfuture trenuje młodych ludzi już od 4 roku życia w Lubinie, Legnicy i Wrocławiu. W swoim programie jej adepci mają okazję poznać osoby ze świata sportu zawodowego, zintegrować się podczas obozów sportowych, a także wyrobić w sobie nawyki zasad fair-play czy kształtować swój charakter w oparciu i sport.

Kontakt z Akademią:
www.sportfuture.pl
facebook: https://www.facebook.com/KajaSportFuture
e-mail: biuro@sportfuture.pl
tel: 502 13 14 04

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..