Opublikowany: nie, Lis 17th, 2019

Pożar w kamienicy – podpalacz zatrzymany (FOTO, WIDEO)

– Mogliśmy się tego spodziewać – komentowali sąsiedzi zachowanie młodego jaworzanina. Mieszkaniec kamienicy przy ul. Limanowskiego w Jaworze zabarykadował drzwi i podpalił mieszkanie. W ostatniej chwili zdążył wyskoczyć przez okno.

Znajomi, rodzina i sąsiedzi już od dawna słuchali gróźb prawdopodobnie chorego psychicznie sąsiada. Ponoć bezskutecznie szukali pomocy dla załamanego mężczyzny, który odgrażał się że zrobi sobie krzywdę. Dzisiaj jaworzanin ponownie zwrócił na siebie uwagę.

Około godz. 13 oblał łatwopalnym płynem pomieszczenie, w którym się znajdował i wyskoczył przez okno. Policja, straż, zastęp ratownictwa medycznego zjawiły się błyskawicznie. Płonące mieszkanie znajdowało się na parterze. Przy pomocy drabin strażacy dostali się do środka i przystąpili do gaszenia. Ze względu na spore zadymienie ewakuowano mieszkańców.

Policjanci zatrzymali zdesperowanego podpalacza. Nie stawiał oporu. Ratownicy medyczni opatrzyli go i w asyście policji mężczyzna został przewieziony do Jaworskiego Centrum Medycznego.

– Dzięki sprawnej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. Mieszkańcy szybko powiadomili straż – powiedział nam dowodzący akcja gaszenia bryg. Arkadiusz Delikatny.

W działaniach gaśniczych brały udział zastępy JRG PSP Jawor, OSP Jawor i OSP Paszowice. Ruch pojazdów w tym miejscu odbywał się przez kilkadziesiąt minut wahadłowo.

Po przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzeniu ewentualnego zagrożenia ewakuowani lokatorzy wrócili do swoich domów.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..