Opublikowany: pon, Gru 9th, 2019

Pożar domu wielorodzinnego w Grzegorzowie (FOTO, WIDEO)

Siedemnaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Grzegorzowie (gmina Mściwojów, powiat Jaworski). Do zdarzenia doszło ok. godz. 20:15, po przybyciu strażaków pożar był w stopniu zaawansowanym – paliło się całe poddasze o powierzchni ok. 100 m kw.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w budynku mieszkały trzy rodziny. W momencie zdarzenia w domu przebywała jedna osoba, która się samodzielnie ewakuowała. Strażacy podali na wstępie dwa prądy wody w natarciu. Pierwsze na miejscu były zastępy z Jawora, Mściwojowa i Marcinowic.

Dyżurny na pomoc zadysponował także zastępy z Paszowic, Męcinki, Wiadrowa, Granowic, Wądroża i sąsiednich powiatów: z Rogoźnicy, Strzegomia, Świebodzic i Legnicy. Na miejscu obecny był także Zespół Ratownictwa Medycznego z Jawora, policjanci oraz pogotowie energetyczne. Gaszenie utrudniał silny wiatr, groziło rozprzestrzenienie się ognia na sąsiednie budynki. Po kilkudziesięciu minutach część pokrycia dachowego zawaliła się. Obecnie jedna osoba będzie potrzebowała schronienia. Pomoc w organizacji noclegu zadeklarował obecny na miejscu wójt gminy Mściwojów. W momencie publikacji (godz. 23) działania gaśnicze jeszcze trwają. Podczas akcji jeden z ratowników został ranny, została udzielona mu pomoc medyczna.

– Na chwilę obecną przyczyny powstania pożaru nie są znane – powiedział nam dowodzący akcją bryg. Arkadiusz Delikatny z JRG PSP Jawor.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..