Pożar budynku w centrum Polkowic (FOTO)

Do pożaru w budynku przy ul. Chopina w Polkowicach doszło dziś po południu. Ogień zauważyli strażnicy miejscy, którzy natychmiast ruszyli mieszkańcom z pomocą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Akcja jeszcze trwa.

Ogień pojawił się na górnej kondygnacji budynku.

– Osiemnaście osób zostało ewakuowanych, taką mam informację – powiedział nam Sylwester Jatczak, Komendant Powiatowy PSP w Polkowicach. – Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Pożar jest na etapie dogaszania. Musimy dogasić wszelkie zarzewia ognia. Potem strażacy rozbiorą część dachu.

Na miejscu był burmistrz gminy Łukasz Puźniecki. Jak powiedział, służby miejskie zaproponowały pobyt w mieszkaniu interwencyjnym, ale rodzina najbardziej poszkodowana spędzi tę noc u swoich bliskich.

– W każdej chwili rodziny mogą liczyć na pomoc – dodał burmistrz.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

W akcji wzięły udział zastępcy straży pożarnej z gminy Polkowice, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji i straży miejskiej.

 

Fot. UR

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..