Powiat polkowicki inwestuje w młodzież

Doskonale wyposażone pracownie, staże, kursy, stypendia – z tego korzystają uczniowie, ale także nauczyciele w Zespole Szkół w Chocianowie i Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach dzięki projektom edukacyjnym, na które powiat polkowicki otrzymał ogromne dofinansowanie.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 na projekty edukacyjne powiat polkowicki otrzymał ponad 7 mln złotych.

– Łączna wartość projektów wynosi ponad 8 milionów 300 tysięcy złotych – mówił starosta Kamil Ciupak, podczas wczorajszego podsumowania tej inicjatywy w polkowickim Zespole Szkół.

Od 2016 roku, w obu placówkach oświatowych, powiat polkowicki realizuje już piąty projekt edukacyjny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Do tej pory tymi działaniami objętych zostało 745 uczniów i 39 nauczycieli. W nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne wyposażono: cztery pracownie przyrodnicze i pięć – do nauki w zawodach: technik spedytor, technik informatyk (dwie), technik organizacji reklamy, technik ekonomista, pracownię elektrotechniki i elektroniki, montażu i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych.

– Obecnie szkoły polkowicka i chocianowska są jednymi z najlepiej wyposażonych placówek tego typu na Dolnym Śląsku, a być może również w Polsce – dodał Kamil Ciupak.

Szczegóły projektów przedstawiły ich koordynatorki: Honorata Poźniak z ZS w Polkowicach i Beata Rolska z ZS w Chocianowie. Mówiły m.in. o praktykach, stażach i kursach zawodowych. Z kolei, uczestnicząca w nich młodzież opowiadała o swoich doświadczeniach i wrażeniach.

Od września trwa kolejny projekt pod nazwą „Akademia Zawodowców w Powiecie Polkowickim”, który jest kontynuacją poprzednich przedsięwzięć. Potrwa dwa lata, a dotyczy  dalszej poprawy kompetencji uczniów z obydwu placówek oświatowych i doposażenia pracowni dydaktycznych. Jego wartość to ponad 1, 9 mln zł.

W spotkaniu uczestniczył też m.in. Tymoteusz Myrda z zarządu województwa dolnośląskiego.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..