Powalczyli u wicemistrzów

Nie było niespodzianki w Płocku, gdzie piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zagrali z aktualnym wicemistrzem kraju, Orlen Wisłą. Miedziowi przegrali w Orlen Arenie 20:28 (11:14).

Lubinianie w pierwszej połowie długo opierali się faworytom z Płocka i w pierwszych minutach nawet prowadzili na piekielnie ciężkim terenie. Po dziesięciu minutach było 6:4 dla Zagłębia, a Nafciarze pierwszy raz wygrywali w 17. minucie, kiedy zaliczyli bramkową serię i było 8:6. Wisła odskoczyła, ale Miedziowi doprowadzili jeszcze do remisu po 10, jednak w końcówce zabrakło im skuteczności, w efekcie czego do przerwy gospodarze prowadzili 14:11.

Jeszcze na początku drugiej połowy lubinianie dotrzymywali kroku wicemistrzom Polski. Wisła zaczęła powiększać swoją przewagę kwadrans przed końcem meczu i wygrała 28:20.

Ostatni mecz rundy zasadniczej Zagłębie Lubin rozegra w środę 3 kwietnia, kiedy zmierzy się na własnym parkiecie z Górnikiem Zabrze.

Orlen Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin 28:20 (14:11)

Orlen Wisła: Wichary, Borbely – Daszek 5, Krajewski 1, Racotea, Nacho Moya 1, Zdráhala 1, Obradović 3, Góralski 1, Piechowski, Mihić 3, Toledo 2, Sulić 3, T. Gębala 2, Mlakar 5, Czapliński 1.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz, Bondzior 5, Kużdeba 4, Mrozowicz 2, Pawlaczyk 1, Gębala 2, Szymyślk, Pietruszko, Moryń 1, Jaszka, Dudkowski 3, Dawydzik 2, Czyczykało.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski.