Postawili się faworytom

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin postawili się wyżej notowanym rywalom z Kwidzyna. Po zaciętej walce na niezwykle ciężkim terenie Miedziowi przegrali w 23. kolejce PGNiG Superligi z MMTS-em 23:25, prowadząc do przerwy 10:9.

Ostatni raz Zagłębie wygrało w Kwidzynie w 2007 roku, a dziś było bardzo blisko przełamanie złe passy na parkiecie tego rywala. Miedziowi weszli w mecz bardzo dobrze i prowadzili całą pierwszą połowę, którą wygrali 10:9.

W drugiej części spotkania lepiej zaprezentowali się kwidzynianie. Zaraz po przerwie gospodarze pokazali swoją siłę, zdobywając cztery bramki z rzędu i wychodząc na prowadzenie 13:10. Kwadrans przed końcem MMTS prowadził już 19:15, ale lubinianie zniwelowali straty i wrócili do gry. W końcówce znów lepiej szło gospodarzom, którzy wygrali 25:23.

MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin 25:23 (9:10)

MMTS: Dudek, Szczecina – Adamski 2, Krieger 1, Netz, Orzechowski 4, Ossowski 1, Potoczny 2, Przytuła, Rosiak, Kryński 6, Nogowski 1, Szczepański 1, Janiszewski 1, Peret 6, Landzwojczak.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Chychykalo 5, Dudkowski, Gębala 3, Jaszka 3, Moryń 4, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślk, Bondzior 2, Kużdeba 1, Sroczyk, Dawydzik 3, Pietruszko 1.