Opublikowany: pt, Gru 13th, 2019

Pomoc przyszła w samą porę (FOTO, WIDEO)

Zbiornik wodny Słup (gmina Męcinka) to doskonałe miejsce do odpoczynku i rekreacji. To również ulubione miejsce wędkarzy. Niestety, nie zawsze wędkowanie bywa bezpieczne. W czwartek ok. godz. 14 jaworskie służby ratunkowe zostały wezwane do tonącego mężczyzny.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pomocy potrzebuje mężczyzna, który zapadł się w bagnie po samą szyję i nie może się z niego wydostać. O dramatycznej sytuacji służby poinformował inny wędkarz, który usłyszał wołanie o pomoc. Tonący mężczyzna był przytomny, więc ratownicy zastosowali rzutkę i przy użyciu lin udało się poszkodowanego wyciągnąć. Na brzegu czekał już Zespół Ratownictwa Medycznego, który wyziębionego wędkarza przewiózł do Jaworskiego Centrum Medycznego. Wędkarzem okazał się 34-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, był trzeźwy. W działaniach ratunkowych brała udział także policja, w gotowości była też specjalistyczna jednostka ratunkowa JRG z Legnicy.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..