Pomagają i sprawia im to radość (FOTO)

Mówią, że chcą być głosem bezdomnych i samotnych zwierząt. Udowadniają też, że nie są to tylko puste deklaracje, bo za tymi wielkimi słowami kryją się czyny. Grupa pięciu lubińskich licealistek za sobą ma już wiele charytatywnych akcji, mających na celu pomoc zwierzakom. Niedawno udało im się postawić budy na terenie głogowskiego schroniska, w których na długie lata schronienie znajdą pokrzywdzone przez los psiaki.

Maja Kuźnik, Klaudia Wnuk, Oliwia Kaczmarek, Joanna Kachnowicz i Aleksandra Kosiorowska to uczennice pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. Dziewczyny właśnie kończą własny projekt społeczny pod nazwą ,,Helpus”, który jest realizowany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii”. Przedsięwzięcie to ma na celu pomoc bezdomnym oraz samotnym zwierzętom w schroniskach. – Nasz projekt miał się stać głosem tych poszkodowanych zwierząt. Stąd też jego nazwa. ,,Help”, znaczy pomoc i ,,us”, znaczy nam – tłumaczą.

Licealistki na swoim koncie mają już więcej podobnych inicjatyw, których głównym celem była poprawa jakości życia zwierząt zamieszkujących okoliczne schroniska. We współpracy z międzyszkolnym klubem sportowym ,,Piranie Lubin” zorganizowały zawody pływackie „Podaj łapę”, w których wpisowymi zawodników była karma lub akcesoria dla zwierząt. Zebrane rzeczy zostały przekazane lubińskiemu Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami.

Uczennice zajmowały się też charytatywną sprzedażą ciast. Jedną z takich akcji przeprowadziły w Młodzieżowym Domu Kultury podczas koncertu młodych artystów „Muzyczne Variete”, drugą natomiast w szkole, do której uczęszczają. Zebrane kwoty zostały przeznaczone na zakup stałych bud dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie.

– Oprócz tego wygłosiłyśmy też wykłady dla młodszych kolegów i koleżanek w kilku szkołach podstawowych w Lubinie. Miały one na celu podniesienie świadomości dzieci w opiece nad zwierzętami. A ostatnio udało nam się postawić budy na terenie głogowskiego schroniska, gdzie będą służyły na długie lata – dodają wolontariuszki.

.

Fot. Helpus via Facebook

Dodaj komentarz