Polkowickie przedszkolaki – górnikom (WIDEO, FOTO)

Były wierszyki, tańce, wspólne śpiewanie i wielkie brawa. Maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach przygotowały fantastyczny program artystyczny z okazji zbliżającej się Barbórki. Wśród publiczności byli rodzice i dziadkowie dzieci, a także burmistrz gminy. Emocje udzieliły się wszystkim.

Maluchy z polkowickiego Przedszkola nr 3 bardzo przeżywały swój barbórkowy występ. O pracy górników wiedzą sporo.

– Górnik jeździ koparką – powiedział nam Antek. – Mój tato mi opowiadał o górniku, pokazał mi taki filmik, że tam się ciężko pracuje. Też chciałbym zostać górnikiem – dodał.

– Pracują tam pod ziemią, a to jest bardzo niebezpieczna praca i też dochodzi do wypadków górniczych – dodała Liwia. –

Podczas barbórkowego spotkania w przedszkolu, wśród publiczności było wielu górników. Tak uroczyście święto to obchodzono w tej placówce po raz pierwszy.

– Jesteśmy związani z naszym rejonem miedziowym, w naszych rodzinach mamy wielu górników i chcieliśmy, aby dzieci, jako te najmłodsze z naszego pokolenia też wpisały się w to wielkie święto – mówiła Barbara Kulczycka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach. – Ponadto, realizujemy projekt „Piękna nasza Polska cała” i w tym projekcie mamy dużo zajęć związanych z Polską Miedzią, z naszym rejonem.

– To ważne, zwłaszcza u najmłodszych, aby budować w nich tę tradycję górniczą i tożsamość – podkreślił Łukasz Puźniecki, burmistrz gminy.

Wszystkie przedszkolaki wypadły świetnie i zebrały zasłużone brawa.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..