Polkowicki wiatrak odsłania się coraz bardziej (WIDEO, FOTO)

Kończą się już prace budowlane w holenderskim wiatraku przy ulicy Młyńskiej w Polkowicach. Niedawno zamontowane zostały śmigi, a niedługo rozpocznie się wyposażanie wnętrza słynnego holendra oraz dobudowanego do niego pawilonu gastronomicznego. Całość ma być gotowa w połowie roku.

Polkowiczanie z ciekawością przyglądają się wiatrakowi i czekają, aż pokaże się w całej okazałości.

– Przyjechaliśmy do Polkowic w 1969 roku, w maju, to jeszcze jako wiatrak stał, obok były jakieś kiełbaski, jakiś rożen – opowiada jedna z mieszkanek miasta. – I tyle czasu upłynęło, żeby to doszło do prawdziwego zdarzenia, jak to ma wyglądać. Ładniej będzie, oczywiście, że ładniej.

Niedługo rozpocznie się wyposażanie wnętrza słynnego holendra oraz dobudowanego do niego pawilonu gastronomicznego.

– Są już przygotowania do tego, aby w części gastronomicznej wyposażać łazienki w armaturę, kłaść płytki, natomiast w części wiatraka, w środku, wszystko przygotowane jest do tego, żeby położyć płytki na podłogi i na schody – mówi Roman Tomczak, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice. – Wiatrak będzie wyposażony w ekspozycję multimedialną, która w części będzie opowiadała o historii Polkowic, od tej najdawniejszej, piastowskiej właściwie, do czasów współczesnych, górniczych. Wszystko będzie skomputeryzowane. Można będzie przejść taką ścieżką dydaktyczną, zatrzymać się przy ekranach multimedialnych, dotykowych i na przykład złożyć puzzle z tematem dotyczącym historii Polkowic albo odpowiedzieć na kilka pytań.

Z kolei, z tarasu widokowego można będzie zobaczyć panoramę miasta. Całość ma być gotowa w połowie roku. Wartość umowy to prawie 9 mln złotych.

Zobacz także: 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..