Polkowicki ratusz zrezygnował z wody w plastiku

W budynkach zajmowanych przez Urząd Gminy Polkowice zamontowano system nowoczesnych filtrów. To oznacza, zapowiadane już wcześniej, odejście od kupowania wody w plastikowych butelkach.

– Filtry umożliwiają uzyskanie najczystszej i zawsze świeżej wody pitnej o doskonałym smaku i właściwym bilansie minerałów – informuje Roman Tomczak, rzecznik polkowickiego magistratu. – Zatrzymują one wszelkie skażenia i alergeny. Przefiltrowana w ten sposób woda nadaje się bezpośrednio do picia bez przegotowania. Jest odpowiednia, między innymi, dla seniorów, osób o obniżonej odporności, alergików a nawet niemowląt.

Urządzenia zamontowano w pięciu kuchniach znajdujących się w budynkach urzędu gminy, tj. w ratuszu i kamienicach. Woda w plastikowych butelkach nie będzie już kupowana.

W przyszłym roku planuje się też ograniczenie liczby dystrybutorów z wodą. Znikną wszystkie, z wyjątkiem tych, które znajdują się na parterach budynków urzędowych.

Fot. UR/UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..