Polkowicki Dzień Drzewa w cieniu strajku klimatycznego (WIDEO, FOTO)

Polkowicki Dzień Drzewa to wielka akcja proekologiczna i edukacyjna, głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy. W tym roku przygotowano m.in. ponad 140 budek lęgowych dla ptaków. Święto połączone było z Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. A uczniowie Zespołu Szkół przyszli przed ratusz, aby w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym wyrazić swoją troskę o los Ziemi.

Program tegorocznego Polkowickiego Dnia Drzewa, zorganizowany wczoraj w Rynku, był bardzo bogaty. Szczególnie że było to też święto przedszkolaków.

– Nadal sadzimy drzewa, każde przedszkole otrzyma sadzonkę, stawiamy też na budki lęgowe dla ptaków – mówiła Małgorzata Kalus-Chiżyńska z Urzędu Gminy Polkowice dodając, że równie ważna jest część edukacyjna, np. na temat możliwości sprawdzenia jakości powietrza w mieście.

Przedszkolaki na swój sposób wiedzą, że drzewa są bardzo ważne. Pochłonęły je jednak liczne atrakcje, w tym udział w specjalnej sesji przedszkolnej rady miejskiej.

– Jako burmistrz Polkowic przekażę wam rządy w naszym mieście – zapowiedział Łukasz Puźniecki podczas oficjalnego powitania. – Będziecie mogli decydować o budowie placów zabaw, basenów, parków i skwerów. Pamiętajcie o tym, że drzewa to nasi przyjaciele. Musimy o nie dbać, żeby w naszym mieście było zielono.

Przed ratusz przyszli też uczniowie z polkowickiego Zespołu Szkół biorący udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Reprezentantki szkoły odczytały, a potem wręczyły burmistrzowi gminy petycję.

– Żądamy przyjęcia przez parlament RP ustawy powołującej ekspercką i niezależną Radę Klimatyczną, której zadaniem będzie opracowanie strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej Polski do roku 2040 oraz kontrola realizacji tej strategii – to jeden z postulatów młodzieży.

Ekologiczną atrakcją Polkowickiego Dnia Drzewa był też m.in. samochód o napędzie elektrycznym. Chętnych do oglądania i przejażdżki nie brakowało.

Zobacz także: 

 

 

 

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..