POLKOWICE. Z Nowej Soli do Legnicy z 3 promilami

ALKOMATDo 2 lat więzienia grozi 57-letniemu mieszkańcowi Nowej Soli, który wybrał się samochodem w odwiedziny do kolegi z Legnicy będąc kompletnie pijanym. Zatrzymał się dopiero na skrzyżowaniu w Polkowicach, gdzie nie wyhamował na światłach i spowodował kolizję.

Do zdarzania doszło w Polkowicach na skrzyżowaniu krajowej trójki z ulicą Chocianowską i Dąbrowskiego. Mężczyzna nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim samochodu, nie zdołał wyhamować na czerwonym świetle i w niego uderzył.

Daria Solińska 1Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce od razu zorientowali się, że 57-letni kierowca pojazdu marki Hyundai jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego blisko 3 promile – mówi Daria Solińska z polkowickiej komendy. – Pijany kierowca powiedział policjantom, że jedzie do Legnicy odwiedzić kolegę – dodaje.

Na miejsce nie dojechał. Auto zostało odstawione na parking strzeżony. Mężczyźnie zabrano prawo jazdy. Polkowiccy funkcjonariusze czekają z postawieniem zarzutów aż 57-latek wytrzeźwieje.

DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz