POLKOWICE. Policjanci zajęli stadion „Górnika”

turniej policja 3Ponad stu policjantów weszło na teren obiektów sportowych Klubu Sportowego Polkowice. Zajęli szatnie, ławki jak i murawę. Oprócz funkcjonariuszy z polkowickiej komendy, w akacji wzięli udział między innymi policjanci z Legnicy, Lubina, a nawet z Bolesławca. Nie była to jednak obława na klub polkowickiego „Górnika”, a XII edycja Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

turniej policja 2W turnieju wzięło udział 10 zespołów z różnych jednostek policji województwa dolnośląskiego. Były reprezentacje SPPP Legnica, KPP Lubań, KPP Lubin, KPP Góra, KPP Środa Śląska, KPP Bolesławiec, KPP Złotoryja, KPP Jawor. Nie mogło zabraknąć gospodarzy turnieju – KPP Polkowice. Dodatkowo w szranki stanęła drużyna połączona z zawodników Urzędu Gminy Polkowice oraz funkcjonariuszy polkowickiej straży miejskiej.

turniej policja– Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczy eliminacyjnych do fazy półfinałowej awansowali policjanci z Legnicy, Złotoryi, Polkowic i Lubania. Ostatecznie w wielkim finale zagrały drużyny SPPP Legnica i KPP Polkowice. Ubiegłoroczni zwycięzcy – KPP Polkowice, tym razem musieli uznać wyższość swoich przeciwników i 12 Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach trafił do SPPP Legnica – relacjonuje Daria Solińska, oficer prasowy polkowickiej komendy.turniej policja 4

MVP turnieju został lubiński funkcjonariusz Bartłomiej Kaczmarek. Najlepszym bramkarzem natomiast policjant z KPP Lubań Roman Czekaj.

Najlepsze policyjne drużyny i najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale. Zawody honorowym patronatem objął Burmistrza Polkowic. 

DRM/FOT. KPP Polkowice

Dodaj komentarz