POLKOWICE. Dzień Flagi

IMG_5024Już po raz siódmy w polkowickim rynku zorganizowano obchody najmłodszego święta państwowego w historii Polski – Dnia Flagi. Żołnierze 4 Głogowskiego Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego zawiesili biało-czerwoną flagę na maszt przy polkowickim Ratuszu.

Obchody Dnia Flagi w Polkowicach organizuje każdego roku starosta Marek Tramś.IMG_5012

– Może i pogoda dziś nie jest najlepsza, ale najważniejsze, że nie pada – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki. – Po raz kolejny udało nam się podkreślić wagę naszych narodowych symboli. Wczoraj przypomnę obchodziliśmy 10 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Tym bardziej warto podkreślać i przypominać o naszych narodowych wartościach i symbolach, aby to się nie zatraciło i abyśmy byli rozpoznawalni w Europie – dodaje starosta.

IMG_5031W obchodach tradycyjnie udział wzięli samorządowcy z powiatu jak i z gminy, reprezentacje służb mundurowych policji i straży pożarnej, młodzieży szkolnej, a także kombatanci, harcerze i mieszkańcy miasta.

IMG_4996Po zawieszeniu flagi na maszcie oraz odegraniu przez górniczą orkiestrę hymnu państwowego ks. Jarosław Święcicki, proboszcz Parafii Michała Archanioła w Polkowicach zaprosił wszystkich do kościoła pod wezwaniem św. Barbary, gdzie odbyła się msza w intencji ojczyzny.

DRM

Dodaj komentarz