Policjant z Jawora trzecim strzelcem w Polsce! (FOTO)

Aspirant sztabowy Rafał Sokołowski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zdobył brązowy medal podczas Zawodów Strzeleckich o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Jaworskiemu funkcjonariuszowi do złota zabrakło zaledwie dwóch punktów.

Zawody we Wrocławiu zostały zorganizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Rafał Sokołowski reprezentował garnizon policji dolnośląskiej w kategorii pistoletu maszynowego. Mimo że nie była to koronna konkurencja jaworskiego funkcjonariusza to i tak poradził sobie w niej znakomicie – na 200 możliwych punktów zdobył 190, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Do najwyższego miejsca na podium zabrakło zaledwie dwóch punktów.

Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym już od 13 lat. Jaworski policjant odnosił liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się zarówno zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Trzy lata później, jako reprezentant policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Funkcjonariusz startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelectwa, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. Swój rekord życiowy ustanowił podczas ubiegłorocznych Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove zdobywając 592 punktów na 600 możliwych.