Poezja pod gwiazdami (FOTO)

W Głogowie rozpoczęły się 23. Konfrontacje Literackie. Czwartkowy wieczór był tu więc czasem literackiej refleksji, a autorzy tekstów próbowali swoich sił w starciu o coroczną nagrodę „Kilo Szmalu”.

Głogowskie Stowarzyszenie Literackie zaprosiło do udziału w imprezie dwudziestu trzech poetów, z których trójka dołączyła dosłownie w ostatniej chwili. Wszyscy przedstawili swoje utwory w przepięknej scenografii, na tle baszty Zamku Książąt Głogowskich.

O tym, kto stanie na podium, zdecydowali: Krzysztof Jeleń, Izabela Owczarek i Piotr Mosoń. Na trzecim miejscu znalazła się Dominika Lewicka-Klucznik, poetyckie srebro przypadło Alinie Rzepeckiej, a najlepsza w rywalizacji na słowa i rymy okazała się Krystyna Sławińska. Jurorzy przyznali też wyróżnienia  i wręczyli utalentowanym twórcom okolicznościowe tomiki poezji, wydawane z okazji spotkań konfrontacyjnych.

Także dziś wieczorem na zamkowym dziedzińcu nie braknie intrygujących przedsięwzięć. Jednym z punktów programu jest „Śmiech pod gwiazdami” – przedstawienie, w którym zaprezentują się artyści Studia Talentów MOK i aktorzy teatru Pierwiastek z Nas. Dzień zakończy się tradycyjnym już Turniejem Wiersza Fikuśnego.

 

fot. Piotr Gajek

Dodaj komentarz