Pociąg zawiózł pierwszych pasażerów

Pierwsi podróżujący na stacji byli już kilka minut po szóstej rano. I zebrała się ich spora grupa. Pierwszy pociąg relacji Lubin-Wrocław odjechał punktualnie o 6.21 z blisko 50 pasażerami na pokładzie.

Celów podróży tyle co podróżujących. Jednych nagliły wyjazdy służbowe, część jechała na imprezę, a niektórzy czysto rekreacyjnie.

– Główny cel naszej podróży to Katowice, przesiadamy się we Wrocławiu – opowiada Magda, która razem z koleżanką wybieraja się dziś na koncert Jimka. – Fajnie nam pasuje połączenie, cieszę się że pociągi wróciły. Ostatni raz jechałam koleją kilkanaście lat temu – śmieje się Magda.

Spotkaliśmy zarówno seniorów jak i młodzież czy dzieci. – Bardzo się cieszymy, że pociągi wróciły do Lubina. Komfort jazdy nieporównanie wyższy – mówi zaczepiona przez nas lubinianka, która w podróż wybrała się z mężem i córeczką.

W grupce wsiadających osób można też było dojrzeć czule żegnające się pary. Od dzisiaj w tym miejscu będzie to coraz częstszy widok.

Szczęśliwej drogi.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..