Po angielsku i niemiecku śpiewająco

Około dwudziestu młodych wokalistów ze szkół naszego regionu wzięło udział w Konkursie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, który odbył się w Krotoszycach koło Legnicy.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznej, siódmej już edycji wzięło udział około 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z: Rokitnicy, Kościelca, Krotoszyc, Miłkowic, Proboszczowa, Legnickiego Pola, Bieniowic, Legnicy i Lubina. Dominowały występy w języku ojczystym Szekspira. Troje tylko uczestników zaśpiewało po niemiecku.

Pomysłodawcą i organizatorem muzycznych zmagań jest nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Krotoszycach Krzysztof Walicki.

– Bardzo przepraszam, ale tym razem z powodu choroby gardła nie dam rady dla Was zaśpiewać – mówił Krzysztof Walicki, który przed rozpoczęciem poprzedniej edycji, dla pokonania tremy i dodania odwagi uczniom, sam zaśpiewał utwór „Love and marriage”. Głos zabrała również dyrektor placówki Olga Podebry, która podkreśliła, że między innymi poprzez takie konkursy łatwiej jest przełamać bariery w codziennym używaniu języków obcych.

Zespół jurorów, w skład którego wchodzili nauczyciele z goszczących placówek, oprócz muzykalności oceniali u młodych wykonawców także ich poprawność językową.

Zwyciężyła Sonia Błaszczyk z Gimnazjum w Rokitnicy, która pięknie zaśpiewała utwór pt. „Hallelujah”. Dodatkowo uczennica otrzymała nagrodę ufundowaną przez wójt gminy Krotoszyce Beatę Castanedę-Trujillo za najlepszą angielszczyznę. Drugie miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Martyna Kostrąg ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy za piosenkę „Read all about it”. Trzeci był natomiast Kacper Grześkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie, który wykonał utwór „Shape of you”. Nagrody dla najlepszych wokalistów od lat sponsoruje Janusz Pustułka.

.

 

fot. materiały organizatora

.

Dodaj komentarz