Opublikowany: pt, Kwi 13th, 2018

Piroman znów zniszczył kolejkę (WIDEO, FOTO)

Widok po grudniowym podpaleniu

Smutna wiadomość dla legnickich dzieci, uwielbiających zabawę na placu w parku Miejskim. Minionej nocy przy alei Orła Białego już po raz drugi pojawił się podpalacz. Piroman puścił z dymem konstrukcję pociągu. Strażacy nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie.

Rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Marcin Swenderski potwierdza, że zgłoszenie o pożarze nadeszło o godz. 1.36 (o szczegółach poinformujemy wkrótce).

Ten widok to już przeszłość

Nie upłynął nawet miesiąc od zakończenia remontu zniszczonego wagonika, który po raz pierwszy spłonął 6 grudnia ubiegłego roku. Wtedy także przyczyną pożaru było celowe podpalenie. Ogień kompletnie strawił jeden z wagoników kolejki.

Płonący pociąg przechodnie zobaczyli około godz. 13.40. Strażacy ugasili pożar. Kolejkę z innymi elementami do zabaw podarowała miastu firma Schiever Polska 23 lipca 2010 roku, w pierwszą rocznicę huraganu, który zniszczył park.

15 marca LPGK postawił nową zabawkę

W połowie marca tego roku na plac zabaw w parku Miejskim przyjechał nowy wagonik. Tym razem zakupiony przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Do wczoraj konstrukcja służyła dzieciom, tłumnie odwiedzającym to miejsce.

Koleje Dolnośląskie planowały postawić tu kolejny pociąg – składający się z lokomotywy i dwóch wagoników. Przewoźnik chciał sfinansować prezent z funtów brytyjskich, znalezionych w jednym ze swych składów. Przypomnijmy, że w ciągu dwóch lat nikt nie zgłosił się po odbiór zagubionych pieniędzy, stąd spółka postanowiła spożytkować je na cele społeczne. Gdyby plan udało się ziścić, zapewne i ten zakup piromani puściliby z dymem.

FOT. ARCHIWUM UM LEGNICA/JOM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..