Opublikowany: sob, Lis 3rd, 2018

Pieniądze na remont sali pozyskali z ministerstwa (FOTO)

Prawie 270 tysięcy złotych kosztował remont sali gimnastycznej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. Blisko trzy czwarte sumy na realizację tej inwestycji udało się pozyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, resztę wyłożył powiat jaworski. 

Remont rozpoczął się w czerwcu tego roku i trwał ponad trzy miesiące. Prace prowadziła firma „Bogart” z Legnicy i obejmowały one wykonanie nowego dachu, ułożenie nowego parkietu, zamontowanie nowoczesnego oświetlenia LED oraz nowych drabinek do ćwiczeń, a także wymianę rynien i rur spustowych.

Gruntowny remont był konieczny ze względu na silne wiatry i ulewy z października ubiegłego roku, które uszkodziły budynek, jak również zerwały pokrycie dachowe wraz z podłożem, czego efektem było m.in. zalanie sufitu, ścian i parkietu w sali. Prawie 200 tys. złotych na realizację tej inwestycji powiat jaworski pozyskał z MSWiA, reszta środków, czyli ponad 70 tys. zł, pochodziła z wkładu własnego powiatu.

 Z nowo odremontowanej sali może już korzystać młodzież ucząca się w PCKZiU. Władze placówki mają nadzieję, że przełoży się to na większy zapał młodych ludzi do uprawiania sportu i korzystania z obiektu.

– Cieszy fakt, że po blisko 25 latach szkoła, do której uczęszcza blisko 600 uczniów otrzymała wyremontowaną salę. Wprawdzie szkoła ma już nowoczesny kompleks boisk typu Orlik, ale w okresie jesienno-zimowym jest on mniej wykorzystywany. Dlatego w całym nieszczęściu związanym z zerwaniem dachu i zalaniem sali jest też odrobina optymizmu, że młodzież z całego powiatu będzie mogła korzystać z wyremontowanego, i w pełni użytkowego obiektu – mówi starosta jaworski Stanisław Laskowski.

.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..