Opublikowany: sob, Paź 26th, 2019

Paweł Małaszyński zagrał dla Julki (FOTO)

Zespół Cochise, którego wokalistą jest znany aktor Paweł Małaszyński, był gwiazdą dzisiejszego wieczoru charytatywnego w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Wcześniej solidną dawkę muzyki zapewniła lokalna kapela Raz 2 – Tribute to Maanam. Oczywiście nie zabrakło też emocjonujących licytacji, z których cały dochód zostanie przeznaczony na kosztowną operację dla trzyletniej Julii Nieckarz. Tu słowa uznania należą się przybyłym na koncert gościom, którzy nie skąpili grosza dla małej lubinianki. Wystarczy tylko wspomnieć, że jeden z licytowanych przedmiotów poszedł pod młotek aż za 4500 zł!

Lubinianie już nie po raz pierwszy udowodnili, że mają otwarte serca, a co za tym idzie również otwarte portfele. Jedno i drugie było dziś bardzo pożądane, wszak chodziło o życie i zdrowie trzyletniej Julki Nieckarz. A dokładnie o kosztowną operację na Florydzie, jaką w styczniu przejdzie ta dzielna dziewczynka. To właśnie z myślą o niej zorganizowano koncert charytatywny w Muzie.

Na scenie jako pierwsza pojawiła się lubińsko-legnicko grupa muzyczna Raz 2 – Tribute to Maanam, która, jak zresztą sama nazwa wskazuje, wykonuje covery legendarnego zespołu Maanam. Charyzmatyczna wokalistka Anna Łukaszów kawałkami takimi jak Krakowski spleen, Cykady na Cykladach czy Boskie Buenos wprowadziła publiczność w świetny nastrój. Z minuty na minutę i z utworu na utwór pod sceną robiło się coraz tłoczniej. A temu wszystkiemu z radością przyglądała się mała Julia, siedząca przy jednym ze stolików ze swoimi rodzicami.

Po koncercie odbyła się tzw. licytacja główna. Tę z dużą dozą humoru przeprowadził popularny w Lubinie Rafał „Belushi” Ratajczak, lider zespołu Świnka Halinka. Zaczęło się od koszulki podarowanej przez Jurka Owsiaka ze specjalnym pozdrowieniem „Siema Julka”, za którą ktoś zapłacił 200 zł. Za taką samą kwotę udało się sprzedać też kubek, smycz i książkę. Te fanty także przekazał dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak oryginalnemu „klapsowi” z filmu Kler Wojciecha Smarzowskiego. Tu warto docenić hojność pani Michaliny, która dzielnie podbijała cenę, choć ostatecznie przy stanie 4500 zł zmuszona była uznać zwycięstwo Małgorzaty Radko, prezesa Fundacji Sol z Lubina, organizatora sobotniego koncertu.  Oprócz wymienionych były też obrazy, maskotki, vouchery na usługi itp.

W trakcie wieczoru odbywała się też tzw. licytacja cicha, polegająca na tym, że w każdej chwili można było zakupić drobne przedmioty, a pieniądze za nie wrzucić do puszki fundacji.

Gwiazdą wieczoru był rockowy zespół Cochise, którego wokalistą jest znany aktor Paweł Małaszyński.

Przypomnijmy, że Julię Nieckarz w styczniu czeka pierwsza z dwóch kosztownych operacji, dzięki którym dziewczynka być może będzie mogła stanąć na nogi. Więcej o chorobie Julci pisaliśmy m.in. tutaj. Losy dziewczynki można na bieżąco śledzić tutaj.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..