Patriotyczny śpiew w Jędrzychowie (FOTO)

Już po raz 14. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie, gmina Polkowice, odbył się wczoraj Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: soliści oraz chóry.

– Zgłoszonych zostało czternastu solistów i aż siedem chórów – mówiła Justyna Wojciechowska dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie.

W przerwie wszyscy zostali poczęstowani żurkiem, co też jest już tradycją podczas konkursu. A o godz. 11.11 wspólnie ośpiewano hymn Polski.

Do szkoły w Jędrzychowie przyjechali uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu polkowickiego. Dla wielu z nich był to kolejny udział w konkursie. Inni – debiutowali. Ale emocje towarzyszyły wszystkim.

– Na czternastym powiatowym konkursie patriotycznym zaśpiewamy „Rozkwitały pąki białych róż” – mówiła uczennica z SP nr 4 w Polkowicach.

– Przyjechałam godnie reprezentować moją szkołę – powiedziała uczennica z Radwanic. – Zaśpiewam pieśń partyzancką „Już dopala się ogień w biwaku”.

Podczas imprezy wystąpił też zespół złożony z muzyków orkiestr: Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, Ośrodka Kultury Gminy Lubin, ZG „Rudna” i ZG „Lubin” oraz uczniów szkoły w Jędrzychowie. Był to jego debiut, a taki skład specjalnie na konkurs skompletował Krzysztof Augustyniak, który prowadzi lubińskie orkiestry i jest muzykiem w orkiestrze ZG „Lubin”.

Wyniki: soliści w kat. klas I-III: pierwsze miejsce – Ada Homik, SP Grębocice, drugie – Gabriela Szukała, SP Gaworzyce, trzecie –Maciej Franas, Katolicka Publiczna SP w Polkowicach; soliści w kat. klas IV-VIII: pierwsze miejsce – Vanessa Szanter, SP Rzeczyca, drugie – Joanna Grabowska, SP Buczyna, trzecie – Anna Ziółek, SP Grębocice; chóry: pierwsze miejsce – zespół wokalny „Cantabile Bąble”, SP nr 3 w Polkowicach, drugie –  chór szkolny „VoxPueri”, SP nr 1 w Polkowicach, trzecie – zespół wokalny, SP Jędrzychów.

Sponsorami nagród w konkursie były polkowickie samorządy: powiatowy i gminny. Słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, a także ich opiekunom.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..