Opublikowany: czw, Lis 15th, 2018

Patriotyczny konkurs na wesoło (FOTO, WIDEO)

„Przy zabawie o historii” to nazwa konkursu przygotowanego dla uczniów jaworskich szkół podstawowych. Musieli oni nie tylko wykazać się wiedzą, lecz także śpiewali, recytowali i brali udział w konkurencjach sprawnościowych. Niektórzy do zabawy podeszli bardzo poważnie i przygotowywali się już od kilku tygodni. 

W związku z jubileuszem stulecia odzyskania niepodległości wiele zagadnień dotyczyło wydarzeń z roku 1918. Uczestnicy zgodnie twierdzili, że pytania konkursowe nie były wcale trudne. Poziom ich wiedzy może zaskakiwać, bo pewnie mało kto zna na przykład nazwę szpitala, do którego trafił Wincenty Witos.

Konkursowicze zabłysnęli nie tylko znajomością historii. Wykonywali patriotyczne plakaty, recytowali wcześniej przygotowane wiersze, a dodatkowe punkty mogli otrzymać za wykonanie patriotycznej pieśni. Poziom był wyrównany, więc potrzebna była dogrywka. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Gospodarzem konkursu od kilku lat jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Jaworze. Organizatorzy przygotowali nagrody dla finalistów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..