Opublikowany: czw, Maj 16th, 2019

Partnerstwo Kaczawskie wybrało władze (FOTO, WIDEO)

Lokalne Grupy Działania koordynują wydatkowanie funduszy europejskich przyznanych Polsce na określonych terenach. W powiecie jaworskim i złotoryjskim od ponad dziesięciu lat zajmuje się tym Partnerstwo Kaczawskie. W skład grupy wchodzą stowarzyszenia, gminy, a także prywatni przedsiębiorcy i osoby fizyczne. Walne zebranie członków było okazją do podsumowania ostatnich lat działalności oraz – zgodnie ze statutem – wyboru władz na kolejną kadencję.

Środki pozyskiwane przez LGD Partnerstwo Kaczawskie liczone są w milionach złotych. Za skuteczne przydzielanie grantów poszczególne grupy otrzymują bonusy. Partnerstwo za swoją pracę w ubiegłym roku otrzymało dodatkowo ponad milion złotych.

– Spotkaliśmy się nie tylko na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Mamy małe święto, bo jesteśmy jedną z nielicznych grup na Dolnym Śląsku, która dzięki osiągniętym wskaźnikom może aplikować o dodatkowy milion – mówi dyrektor biura LGD Gabriela Męczyńska.

Nic zatem dziwnego, że obecny zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium. Dotychczasowy zarząd nie miał też kontrkandydatów na stanowiska. Prezesem na kolejne lata został wybrany ponownie Piotr Pieniążek, który nie zamierza osiąść na laurach: – Realizacja lokalnej strategii rozwoju zobowiązuje nas do ciągłego podnoszenia poprzeczki. Otrzymaliśmy duży bonus, który nas do tego obliguje. Cieszę się, że zarząd został w tym samym składzie. Daje to gwarancję, że uda nam się nasze plany w pełni zrealizować – podsumował nowy-stary prezes.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..