Opublikowany: czw, Cze 13th, 2019

Pamiątkowe dokumenty trafią do gabloty (FOTO, WIDEO)

Historyczne zbiory Stowarzyszenia LEHM w Bolkowie wzbogaciły się o kolejne eksponaty. Były mieszkaniec Bolkowa, Andrzej Piaseczny przekazał swoje rodzinne pamiątki – oryginalne  dokumenty należące kiedyś do jego matki, Stanisławy Wajszczak.

– Zależało mi na tym, aby te pamiątki nie zostały zaprzepaszczone czy zniszczone w jakiś nieprzemyślany sposób. Pomyślałem więc, że skoro jest w Bolkowie takie stowarzyszenie, będzie okazja do podzielenia się i zademonstrowania szerszemu społeczeństwu kawałka naszej rodzinnej historii – mówi Andrzej Piaseczny, były bolkowianin obecnie mieszkający w Świebodzicach.

Z decyzji pana Andrzeja cieszy się Zbigniew Nowicki ze Stowarzyszenia LEHM: – Wykonamy specjalną gablotę, w której zamieścimy dokumenty i je opiszemy. Jako pierwszego zapraszam naszego darczyńcę i proponuję, by odwiedził nas z rodziną.

Do gabloty trafi m.in. oryginalny „Arbeitsbuch” (świadectwo pracy z przymusowych robót, na które Stanisława Wajszczak trafiła w 1940 r., gdy miała 16 lat), kartki żywnościowe z czasów wojny oraz przedwojenne zaświadczenie ukończenia przez nią kursu obrony przeciwlotniczo-gazowej.

Galeria zdjęć:

Fot. Daniel Śmiłowski


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..