Opublikowany: nie, Sie 25th, 2019

Pachnące świętowanie (FOTO, WIDEO)

Trzeci dzień trwa jaworskie Święto Chleba i Piernika. Do miasta przybyli piekarze i cukiernicy z całej Polski, którzy kuszą pachnącymi stoiskami z wypiekami. Oprócz akcentów kulinarnych święto bogate jest w wiele imprez towarzyszących. W sobotę poznaliśmy piekarza roku, został pobity rekord najdłuższego piernika, do najpiękniejszych trafiły korony, a pozostałą energię można było wyskakać na koncertach gwiazd.

Święto Chleba i Piernika jest okazją do zdobywania przez cukierników i piekarzy wyróżnień i tytułów. W tym roku tytuł Piekarza Roku powędrował do kłodzkiej firmy Machela Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Piekarsko – Cukiernicze. Cukiernikiem Roku został jaworzanin – Stanisław Furtak, właściciel spółki Martex. W tegorocznym konkursie na Najpiękniejszą Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą w kategorii MAŁA zwyciężyło dzieło Anny Kuśmierek-Rudy (Wrocław). W kategorii rzeźba DUŻA tytuł zdobył wypiek Piekarni pod Strzechą (Poznań).

W sobotę o godz. 17:15 jaworzanie pobili rekord na najdłuższy piernik w kraju. Piernik – gigant wynosi obecnie 59 m i 80 cm, a jego waga to 1760 kg! Również sporo emocji dostarczył zebranym wybór Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej. Kandydaci prezentowali się w trzech wyjściach. Po godz. 21 poznaliśmy najpiękniejszych. Misterem Ziemi Jaworskiej został Adrian Nkwamu. Tytuł I Wicemiss zdobyła kandydatka Aleksandra Lech, a I Wicemistera Oliwier Bilik. II Wicemiss ogłoszono Justynę Kutrowską, natomiast II Wicemisterem Szczepana Wilczyńskiego. Miss Internautów została Wiktoria Staniszek, a Misterem Internautów – Adrian Nkwamu. Wiktoria Staniszek i Oliwier Bilik zdobyli tytuły Miss i Mistera Foto. Przed nami ostatni dzień pachnącego świętowania. Niedziela rozpoczęła się ekumenicznym nabożeństwem dziękczynnych za dar chleba, które odprawione zostało w Kościele Pokoju. Na scenie w rynku rozpoczęły się występy artystyczne, dla dzieci przygotowano animacje i zabawy, a święto zakończy o godz. 17 koncert zespołu SUMPTUASTIC.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..