Opublikowany: pon, Cze 10th, 2019

Organy nie są nudne!

Studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu spróbują przekonać legniczan – tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą – że muzyka organowa nie jest nudna. Razem z zaproszonymi przez Legnickie Centrum Kultury solistami wystąpią z koncertem otwierającym tegoroczne Legnickie Wieczory Organowe.

Międzynarodowy Festiwal Organowy – Legnickie Wieczory Organowe w legnickiej katedrze gościć będzie już po raz 28. Prof. Andrzej Chorosiński, najwybitniejszy polski organista i dyrektor artystyczny LWO, tak dobiera repertuar i artystów z kraju i świata, aby obalić stereotyp nudnej muzyki organowej. W poprzednich edycjach festiwalu dźwiękom organów towarzyszyły też brzmienia rocka i popu.

Tegoroczne LWO rozpoczną się już jutro, o godz. 19.15 w legnickiej katedrze.

W programie Koncertu Inauguracyjnego, który poprowadzi Agnieszka Franków-Żelazny, znajdą się m.in. utwory J.G. Rheinbergera oraz – w związku z przypadającym Rokiem Moniuszkowskim – utwory Stanisława Moniuszki.

Artyści:

  • Marek Fronc – organy
  • Sylwia Kapela – sopran
  • Agata Ranz – alt
  • Paweł Zdebski – tenor
  • Paweł Jan Frasz – bas
  • Zespół SKAN Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej działający przy Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..