Odjazdowy prezent od Braci Collins (WIDEO, FOTO)

IMG_2867Rodowici legniczanie, jako uznani specjaliści od ulepszania samochodów, doczekali się własnego programu motoryzacyjnego. Od lat ich klientami są bardzo znani sportowcy i muzycy, ale także arabscy szejkowie. Tuningują dla nich auta w Londynie, Katarze, Dubaju, a ostatnio także w Warszawie. Bracia Collins potrafią jednak upiększać nie tylko najdroższe samochody świata, ale również zdezolowaną karetkę na potrzeby fundacji Jurka Owsiaka czy wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych dzieci.

W niedzielny wieczór bracia Collins pojawili się w legnickiej Galerii Piastów, gdzie siedmioletniemu Nikosiowi przekazali stuningowany przez siebie wózek inwalidzki. Chłopczyk cierpi na chorobę Perthesa, polegającą na martwicy części biodra. Leczenie tego schorzenia trwa długimi latami.

IMG_285431-letni Greg, straszy z barci Collins, pamięta, że kiedyś ktoś im także pomógł, dlatego chętnie uczestniczy w podobnych akcjach. Pragnie, by Nikoś jak najkrócej musiał korzystać z wózka i by jak najszybciej mógł stanąć na własnych nogach.

Ofiarodawcy nazywają się dziś Gregor i Ralph Collins, ale nie zawsze tak było. Poprzednio znani byli jako Grzegorz i Rafał Chmielewscy. Wszystko zmieniło się 14 lat temu, po ich wyjeździe do stolicy Wielkiej Brytanii. To tam dali się poznać, jako kreatywni pracownicy jednego z warsztatów samochodowych. I tak się zaczęła ich międzynarodowa kariera. Obaj podkreślają, że zmiana nazwiska nie była żadną fanaberią, ale koniecznością wynikającą z wielu powodów.

IMG_2785W Legnicy wciąż mieszkają ich bliscy, w tym babcia i ciocia. Ale to nie tylko rodzina każe im wracać do rodzinnego miasta. Z sentymentu i potrzeby bywają tu kilka razy w roku.

Bracia przyznają, że do Legnicy chcieliby powrócić za jakieś trzy miesiące, ale nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów, ponieważ wciąż trwają rozmowy z partnerami i sponsorami przedsięwzięcia. 28-letni Ralph Collins mówi, że mają duże plany i wszystko idzie w dobrą stronę.

Kilka dni temu Greg – w rozmowie z londyńskim radiem – przyznał, że szykuje się w Polsce do czerwcowej imprezy z udziałem 50 najlepszych samochodów. Mają to być oryginalne i kosztowne egzemplarze, pochodzące m.in. z Hollywood i Londynu. Konkrety trzymane są jednak w tajemnicy.

W poniedziałek, około godz. 13, bracia mają pojawić się w oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, gdzie małym pacjentom wręczą prezenty niespodzianki.

.

Dodaj komentarz