Opublikowany: sob, Gru 1st, 2018

Nie tylko dla kawalerów (FOTO)

Katarzynki to zapomniany zwyczaj matrymonialnych wróżb kawalerskich, obchodzony w nocy z 24 na 25 listopada. W kawiarni ECMEN prowadzonej przez Jaworski Ośrodek Kultury połączono ten rytuał z piątkowym wieczorem andrzejkowym. Były wróżby, wyśmienite jedzenie oraz muzyka z lat 80-tych. Chociaż impreza była biletowana, chętnych nie brakowało.

W świat magii wprowadziła zebranych wróżka Ecmeralda. Już na wstępie biesiadnicy częstowani byli ciasteczkami z przepowiedniami. Amatorzy gier liczbowych otrzymali zestawy liczb do skreślenia. Strach pomyśleć, co będzie jak przepowiednie się spełnią – żartowali uczestnicy zabawy. Było też lanie wosku przez dziurkę od klucza.

Niektóre kształty przypominały kontynent, co miało oznaczać kraj, z którego będzie pochodziła przyszła miłość. Serce sugerowało o możliwości spodziewania się wiernej miłości. Do zabaw i tańca przygrywał magiczny DJ Ekumen, który serwował z głośników zapomniane już przeboje z lat 80-tych. W przerwach można było posilić się sałatkami i zawijasami z szynki. Nam najbardziej przypadło do gustu pieczarkowe cappuccino z oliwą truflową i ziołami.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..