Opublikowany: śr, Cze 12th, 2019

Nad wodą zawyły syreny (FOTO, WIDEO)

Trzydziestostopniowy upał nie przeszkadza jaworskim strażakom w doskonaleniu swoich umiejętności. Na zbiorniku wodnym Słup odbyły się powiatowe ćwiczenia ratownictwa wodnego. Dodatkowo przeprowadzono działania przeciwpowodziowe – budowa wału ochronnego i wypompowywanie wody z obszarów zalanych. Oprócz zastępów z terenu powiatu jaworskiego w szkoleniu wzięła udział specjalistyczna jednostka nurków z Legnicy.

Kilka minut po godz. 10 stanowisko kierowania JRG w Jaworze otrzymało komunikat o wywróconej łódce na zbiorniku wodnym Słup. W wodzie czekały na pomoc trzy osoby. Na szczęście sytuacja była kontrolowana, jednak wyglądała jak podczas prawdziwej akcji ratunkowej. Mierzono czas dojazdu poszczególnych zastępów oraz oceniana była sprawność poszczególnych działań. Oprócz ćwiczeń ratunkowych strażacy mieli okazję sprawdzić się w budowie wału przeciwpowodziowego oraz w osuszaniu terenu zalanego powodzią. Czy strażacy zdali egzamin? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać.

– Wszystkie czynności dokładnie analizujemy, będziemy konsultować i wyciągać wnioski na przyszłość – mówi kierujący działaniami st. kpt. Tomasz Kita z JRG Jawor. Na miejscu ćwiczeń obecny był również komendant PSP, mł. bryg. Waldemar Sarlej, który również skrupulatnie notował swoje uwagi. Strażacy z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Doskonale znają motto komendanta, że im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju.

 

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..