Na rolki i wrotki do Hali RCS!

W Hali RCS gości już wiele dyscyplin sportowych. I tak, oglądamy mecze piłki ręcznej, siatkówki, piłki nożnej halowej, była koszykówka, a nawet szachy. Teraz, przyszedł czas na łyżwiarzy szybkich, którzy na specjalnym torze przygotowanym na parkiecie hali, jeżdżą na rolkach.

Na nawierzchni sportowej courty, która składa się z łatwych do montażu modułów polipropylenowych, łyżwiarki i łyżwiarze MKS Cuprum Lubin historycznie odbyli pierwszy trening w Hali RCS. Jak podkreśla prezes klubu – Marian Węgrzynowski, to kolejny krok w szkoleniu, ale także nadzieja na to, że doczekamy się zadaszonego toru do jazdy szybkiej.

– Zakupiliśmy te płyty, specjalnie dostosowane do jazdy na wrotkach. Są idealne po rozłożeniu w obiekcie zadaszonym. Wierzę w to, że niebawem powstanie hala, na które będziemy mogli zainstalować właśnie taką nawierzchnię, gdzie w sezonie wiosenno-letnim będą mogli trenować łyżwiarze. To trening uzupełniający do zimowych startów – komentuje Marian Węgrzynowski, prezes MKS Cuprum Lubin.

Łyżwiarze miejscowego Cuprum wrócili niedawno ze zgrupowania w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie trenowali na torze lodowym, który zostanie zamknięty 31 lipca. Teraz, młodzi sportowcy będą przygotowywać się jeżdżąc na rowerze, a także na przygotowanym torze w Hali RCS.

Wrażenia zawodników, którzy mieli okazję po raz pierwszy pojeździć na torze z nawierzchnią sportową courty w Hali RCS były bardzo pozytywne. – Myślę, że jak poprawimy wejścia w łuki i zejścia to będzie naprawdę to dobrą opcją. Nawierzchnia taka i hala to wielkie udogodnienie, kiedy patrzymy pod względem warunków atmosferycznych – mówi Kacper Busse. – Można się w sumie nieco rozpędzić, to prawda. Jest wąsko, ale trochę się poprawi i będzie super – dodaje Wojciech Gutowski.

Jak się okazuje nie tylko sportowcy będą mieli okazję trenować na nowej nawierzchni. Regionalne Cetrum Sportowe w Lubinie zaprasza po weekendzie wszystkich amatorów rolek i wrotek. Od poniedziałku do piątku będzie można pojeździć w Hali RCS od 11.00 do 20.00, natomiast w sobotę i niedzielę od 13.00 do 20.00. Aby móc skorzystać z nowej sportowej nawierzchni, trzeba będzie zakupić w centrum squasha bilet w cenie 10 zł od osoby.

Fot. Mariusz Babicz

a

Dodaj komentarz

*

code