Muzyczny festiwal smaków (FOTO)

Za nami ósma Wegetariada. Wege-miasteczko w jaworskim Parku Miejskim odwiedziły tłumy. W tym roku licznie przybyli amatorzy wegańskich klimatów z Głogowa, Lubina i Legnicy. Wieczorem, na scenie czekała na wszystkich gwiazda z Glasgow – SOOM T.

Wegańskie święto rozpoczęło się Biegiem Po Złotą Marchew, w którym udział wzięli najmłodsi oraz doświadczeni biegacze. Na mecie czekały na zawodników medale z marchwi, owocowy sok i ciasto.

Od rana na placu przy ECMEN-ie powstawało wegemiasteczko. Były stoiska ze specjałami kuchni indyjskiej, budki ze specjalnymi hamburgerami i falafelami. Dużo odwiedzających zatrzymywało się przy namiocie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Można było wspomóc działalność schroniska, bądź adoptować zwierzaka ze specjalnie wyeksponowanego katalogu.

Dla zainteresowanych przeprowadzono warsztaty artystyczne. To właśnie na nich powstały koszulki, które kilka godzin później zostały zlicytowane przez Mirka Malca na zakończenie koncertów. W kilka chwil zebrano 1000 zł, które trafiły na konto chłopca – podopiecznego Stowarzyszenia Damy Radę. Do wegebiasiodowiczów dołączył wegepeleton. Kilkudziesięciu rowerzystów zaopatrzonych w transparenty uroczyście przejechało z rynku. Punktem kulminacyjnym wydarzenia były koncerty. Gwiazda z Glasgow nie zawiodła. Prawie dwugodzinny występ SOOM-T energetycznie napełnił imprezowiczów, którzy tańczyli i śpiewali do północy.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code