Mundurowi z wielkim sercem (FOTO, WIDEO)

Ponad dwustu funkcjonariuszy wzięło udział w IV Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej w Jaworze. Oprócz sportowych emocji, mundurowi zadbali też o atrakcje dla najmłodszych, zgodnie z hasłem turnieju: Policja – Dzieciom. Dochód z imprezy przeznaczony był dla dzieci poległego na służbie podkom. Mariusza Koziarskiego, funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

Do walki o puchary stanęło 20 drużyn z garnizonu dolnośląskiego oraz reprezentacja Wyższej Szkoły Policji. I to właśnie goście ze Szczytna wygrali największe trofeum, które wręczył im insp. Dariusz Wesołowski, z-ca Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu. Choć gra miała być tylko zabawą, to na boisku żarty się skończyły. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem jeden z zawodników opuścił murawę ze złamanym nosem, więc musieli interweniować obecni na festynie ratownicy medyczni.

Piłkarska walka trwała sześć godzin i zakończyła się piknikiem na leśnej polanie w Siedmicy. Zawodników dopingowali najmłodsi jaworzanie oraz przedszkolaki z gminy Męcinka. Nic dziwnego, bo obecny wójt Mirosław Brzozowski jeszcze do niedawna nosił policyjny mundur.

– Zarówno w policji, jaki i w samorządzie jest to służba ludziom. Z perspektywy patrząc, lepiej czuję się w garniturze. To przyjemniejsza i o wiele bezpieczniejsza praca – powiedział włodarz Męcinki. Na dzieci podczas rozgrywek czekały atrakcje. Były kolorowe, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy tresury policyjnych psów, stoiska ze sprzętem antyterrorystów, motocykle, słodycze oraz zajęcia, które prowadził mł. asp. Józef Kolanek. Na stadionie zawitał też mobilny ambulans, gdzie można było oddać honorowo krew dla poparzonego w wypadku Kamila Dębickiego. Zarówno na otwarciu imprezy jak i na pikniku licznie stawili się lokalni samorządowcy, którzy od lat wspierają przedsięwzięcie. Obecna była też wdowa po poległym na służbie funkcjonariuszu podkom. Mariuszu Koziarskim. W tym roku właśnie do tej rodziny powędrowała „puszka” z finansowym wsparciem. Licytacje fantów ufundowanych przez sponsorów i zbiórkę przeprowadził Komitet Społeczny Skorupiakom Mówimy NIE, który od lat zajmuje się finansowymi formalnościami charytatywnego turnieju.

Przez trzy edycje Turnieju mundurowi zebrali już ponad 50 tys. zł – podkreśla oficer prasowy jaworskiej policji, kom. Kordian Mazuryk.
– Aż tylu uczestników się nie spodziewałem. Powiat co roku wspiera tą inicjatywę, samorządowcy również osobiście włączają się w tą akcję – powiedział starosta jaworski, Stanisław Laskowski.
– Chcemy pokazać, że jako policjanci pamiętamy o rodzinach naszych kolegów, którzy tracą życie na służbie. Cieszę się, że tkwi w nas duży potencjał, potrafimy się zorganizować, jesteśmy formacją zdolną do podejmowania każdego wezwania – podsumował komendant powiatowy policji w Jaworze, mł. insp. Andrzej Błaszczak.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo:

  1. Tytuł powinien brzmieć:.Mundurowi z pustymi kieszeniami a nie z wielkim sercem.W Warszawie przy korycie śmieją się z waszego. “wielkiego serca”

Dodaj komentarz

*

code