Multimedialna podróż w czasie przed głogowskim ratuszem (FOTO)

Archiwalne fotografie i dokumenty, fragmenty historycznych filmów, hologramy oraz interaktywne aplikacje mogą zobaczyć mieszkańcy Głogowa i okolic zwiedzając wystawę w Mobilnym Muzeum Multimedialnym. Ta fascynująca podróż w czasie i przestrzeni poświęcona jest Niepodległej. Można ją odbyć jeszcze w niedzielę. Wstęp nieodpłatny. 

– To bardzo ciekawa forma poznawania naszej historii – mówili młodzi głogowianie. – Wiele wydarzeń i nazwisk znamy ze szkoły, ale było też sporo niespodzianek, jak choćby sprawa z wycieraczkami samochodowymi. To było zaskoczenie. Świetna wystawa.

Głogów, jak nam powiedział Krzysztof Budziński, koordynator Mobilnego Muzeum Multimedialnego, jest jednym z 56 miast w kraju na trasie tej wystawy. Wcześniej mogli ją obejrzeć mieszkańcy Warszawy, Legnicy i Świdnicy.

– Zwiedzający często wracają, by raz jeszcze zobaczyć to, co ich zainteresowało, a ciekawostek nie brakuje – dodał Krzysztof Budziński. – Wyjątkowe w tej wystawie jest to, że samemu można wybrać ścieżkę tematyczną i nią pójść, poznając po drodze często mało znane fakty. W ten sposób można poszerzyć wiedzę, a przede wszystkim poznać wkład Polaków w rozwój cywilizacji. A jest on niemały.

Wystawa została przygotowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w ramach uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podróż Muzeum Multimedialnego po kraju dopełnia lokalne, rocznicowe obchody.

Odwiedzający wystawę mogą też wpisać się do okolicznościowej Księgi powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.

Mobilne Muzeum Multimedialne znajduje się na głogowskim Rynku, przed ratuszem. Można je zwiedzać, bezpłatnie, także w niedzielę, 1 lipca, w godz. od 10 do 16. Potem wyruszy do Żar.

 

Fot. UR

Dodaj komentarz