MSPR 7 Legnica i Handball 28 Wrocław zwycięzcami rozgrywek DAPR

Siódemka Legnica okazała się bezkonkurencyjna wygrywając wszystkie 3 turnieje. W ostatnim turnieju podopieczni Zygmunta Woźniczki pokonali w finale Żagiew Dzierżoniów (trener Maciej Łazor), który wywalczył drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się ŚKPR Świdnica (trener Krzysztof Terebun) pokonując w decydującym pojedynku UKS Dziewiątkę Legnica.

Wśród dziewcząt sytuacja okazała się bardziej złożona,  ponieważ każdy z 3 turniejów wygrał inny zespół. Pierwszy Dziewiątka Legnica,  drugi Handball 28 Wrocław a trzeci APR Świdnica. O końcowej klasyfikacji zadecydowały zdobyte punkty z całego roku. Ostatecznie w sezonie 2020/21 zwyciężył Handball 28 Wrocław (trenerzy Aleksandra Kazimierz i Daniel Kołkowski) przed UKS 9 Legnica (trener Halina Szwedyk) i APR Świdnica (trener Anna Szporko).

Gościem honorowym ostatniego turnieju,  który odbył się 13.06.21 we Wrocławiu na boiskach AWF był prezes DZPR Andrzej Mikołajczak, który pogratulował za udział wszystkim uczestnikom oraz wręczył puchary i medale.

W rozgrywkach w sezonie 2020/21 uczestniczyła rekordowa liczba 300 sportowców z 19 klubów Dolnego Śląska. Na zakończenie sezonu Dolnośląska Akademia Piłki Ręcznej wręczyła uczestnikom sprzęt sportowy firmy Hummel.

Chłopcy:

 1. Siódemka Legnica
 2. Żagiew Dzierżoniów
 3. ŚKPR Świdnica
 4. Dziewiątka Legnica
 5. Chrobry Żórawina
 6. Bór Oborniki Śląskie
 7. Śniadek Jelenia Góra

Dziewczęta:

 1. APR Świdnica
 2. Dziewiątka Legnica
 3. Handball 28 Wrocław
 4. GOKiS Kąty Wrocławskie
 5. Sp 4 Chojnów
 6. Bór Oborniki Śląskie

Końcowa kolejność 3 turnieju.

Końcowa tabela sezonu 2020/21 po trzech turniejach.

Chłopcy:

 1. Siódemka Legnica
 2. Żagiew Dzierżoniów
 3. ŚKPR Świdnica
 4. Dziewiątka Legnica
 5. Chrobry Żórawina
 6. Bór Oborniki Śląskie
 7. GOKiS Kąty Wrocławskie
 8. Śniadek Jelenia Góra

Dziewczęta:

 1. Handball 28 Wrocław
 2. Dziewiątka Legnica
 3. APR Świdnica
 4. Victoria Świebodzice
 5. Sp 4 Chojnów
 6. GOKiS Kąty Wrocławskie
 7. Bór Oborniki Śląskie

W rozgrywkach uczestniczyli jeszcze Zagłębie Lubin,  Chrobry Głogów,  KS Siechnice,  Włókniarz Mirsk i UKS 1 Dzierżoniów.

Dodaj komentarz