Opublikowany: nie, Wrz 29th, 2019

Motoryzacyjne perełki (FOTO)

Ponad pięćdziesiąt załóg wzięło udział w XV Legnickim Międzynarodowym Rajdzie Samochodów Zabytkowych. Połowa z ekip to pasjonaci z Czech i Niemiec. Trasa wyjątkowo malownicza ale też wymagająca. Podjazd pod górę w Stanisławowie dla wielu pojazdów stanowił spore wyzwanie, bo niektóre z aut mają moc poniżej 20kM. Wszystkie dały radę.

Legnicki rajd trwał trzy dni. Oprócz pokonania trasy załogi miały do wykonania zadania, oprócz tego punktowane było zachowanie się na drodze oraz… elegancja. Epoka z jakiej pochodzą motoperełki zobowiązuje, więc uczestnicy występowali w stylizowanych strojach, a żaden z panów nie zapominał otworzyć drzwi towarzyszącym im damom. Zarówno w Męcince jak i w Jaworze na uczestników czekały pamiątkowe puchary oraz spore grupy zainteresowanych. Wielu nie mogło sobie darować sfotografowania się na tle wypucowanych aut, a właściciele chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi historiami.

Nas urzekła przeszłość zielonego, przedwojennego fiata, który jest własnością państwa Kaczmarczyków z Chrzanowa. Okazało się, że to prawdziwa gwiazda… filmowa. To właśnie to auto zamówił Kwinto od Szpuli w superprodukcji Vabank. Dokładnie ten fiat woził też filmowego Korfantego – to zaledwie fragment filmowej kariery zielonego Topolino z 1938 r. Rajd zakończył się paradą pojazdów na legnickim rynku.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..