Opublikowany: sob, Gru 22nd, 2018

Moc zaklęta w polskich kolędach (WIDEO)

Jeśli wśród lubinian zebranych dziś w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego był ktoś, kto nie poczuł jeszcze świątecznej atmosfery, po tym wydarzeniu z pewnością zaczął odliczać godziny do pierwszej gwiazdki. Sprawiły to kolędy w wykonaniu zespołu Zakopower.

Koncert, na który wstęp był otwarty dla wszystkich mieszkańców, zorganizowało Starostwo Powiatowe w Lubinie we współpracy z gminą Ścinawa i Centrum Kultury Muza w Lubinie. W kościele wolnych miejsc dziś wieczorem nie było. Nie było też chyba osoby, której nie spodobałyby się kolędy w aranżacji Zakopower. Oprócz tych najbardziej znanych świątecznych utworów muzycy zaprezentowali też pieśni rodem z Podhala.

Bożonarodzeniowe koncerty to już jedna z lubińskich tradycji; – To już siódmy nasz koncert i myślę, że ten pomysł przyjął się – mówi Adam Myrda, starosta lubiński. –Przed świętami wszystkim nam przyda się taka chwila oddechu, wytchnienia, zadumy i refleksji.

Fot. Joanna Dziubek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..