Opublikowany: pon, Wrz 21st, 2020

Młodzi ratownicy w akcji (FOTO, WIDEO)

Manewry medyczne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to to spotkanie początkujących ratowników z doświadczonymi  zespołami ratownictwa. Na wydarzenie zorganizowane w Bolkowie przybyło kilkanaście drużyn z całego regionu. Młodzi ratownicy pod okiem instruktorów mieli do wykonania zadania, które były punktowane. Na wszystkie drużyny czekały nagrody.

Manewry polegały na pokonaniu trasy z zadaniami do wykonania. Były to symulowane wypadki. Młodzi ratownicy udzielali pierwszej pomocy i wzywali kwalifikowaną pomoc medyczną. Wszystkie czynności były punktowane. Poprawnie wykonane czynności były punktowane a ewentualne „wpadki” szeroko omawiane i powtarzane. – Skupiamy się właśnie na tym, by dążyć do perfekcji. Przede wszystkim w parze z nauką ma iść zabawa. Nagrody i pamiątkowe medale przewidzieliśmy dla wszystkich, najlepsi otrzymali puchary – mówi Jan Mieszała, organizator z bolkowskiej Ochotniczej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Manewry odbyły się po raz czwarty. W ubiegłych latach wydarzenie odbywało się przy terenach wodnych w Malczycach i na Zamku Bolków.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..