Opublikowany: pon, Maj 28th, 2018

Młode wilkołaki pokazały siłę (FOTO)

Chociaż mają dopiero po kilka lat, to drzemie w nich już duża siła. A udowodnili to podczas dziecięcych zawodów strongmana, które wczoraj po raz drugi odbyły się w samym sercu Złotoryi. Małych zawodników gorąco wspierali ich rodzice.

Po sukcesie poprzedniej edycji, w tym roku do dziecięcych zawodów strongmanów zgłosiło się aż 115 małych sportowców. Najmłodsi z nich mają około dwóch lat, o czym może świadczyć założona pielucha. Mali siłacze zmierzyli się w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich był tzw. spacer farmera, polegający na przejściu kilkunastumetrowego dystansu z ciężkimi walizkami w ręce.

Później, na wzór profesjonalnych tego typu zawodów, zawodnicy musieli przetoczyć “oponę”, którą ze zrozumiałych względów zastąpiły dętki w dwóch rozmiarach. Łatwo nie było i nierzadko konieczna okazywała się pomoc dorosłych.

W nagrodę za włożony wysiłek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki od złotoryjskiego stowarzyszenia Wilkołak, czyli głównego organizatora zawodów. Do tych, którym się poszczęściło w losowaniu, trafiły bardziej atrakcyjne nagrody, takie jak na przykład konsole do gier komputerowych.

.

Fot. Szymon Kwapiński

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..